US Navy otrzyma nowe pojazdy podwodne Remus 300

Remus 300 Unmanned Underwater Vehicle. / Zdjęcie:  Huntington Ingalls Industries
Remus 300 Unmanned Underwater Vehicle. / Zdjęcie: Huntington Ingalls Industries

Zgodnie z komunikatem prasowym opublikowanym przez Huntington Ingalls Industries 26 maja 2021 r., Firma ogłosiła otrzymanie zamówienia ze strony Marynarki Wojennej Stanów Zjednoczonych na dwa bezzałogowe pojazdy podwodne REMUS 300 (UUV).

„UUV REMUS są używane przez US Navy w operacjach obronnych od ponad 20 lat”, powiedział Duane Fotheringham, prezes grupy biznesowej Unmanned Systems w dziale Technical Solutions HII. „Jednocześnie swtierdził iż firma cieszy się, że może zaoferować nowy pojazd podwodny REMUS 300, mogący wspierać różne misje zapewniające bezpieczeństwo narodowe”.

Wymienne moduły energetyczne o żywotności do 10, 20 lub 30 godzin oraz otwarta architektura i modułowość pozwalają REMUS 300 dostosować się do specyficznych wymagań misji i umożliwiają rozwój oraz stałe ulepszenia pojazdu związane z rozwojem technologii.

Dostawa UUV REMUS 300 zaplanowana jest na połowę 2022 roku.

Autonomiczny pojazd podwodny REMUS (AUV) został po raz pierwszy opracowany pod koniec lat 90. dla Woods Hole Oceanographic Institute przez Hydroid, spółkę zależną Kongsberg Maritime.

Pojazd podwodny REMUS 100 AUV jest używany przez Marynarkę Wojenną Stanów Zjednoczonych do zwalczania min na płytkich wodach (MCM) i rozpoznania hydrograficznego. Japońskie Ministerstwo Obrony obsługuje cztery warianty REMUS 600 i jeden REMUS 100 do mapowania dna morskiego i MCM.

Źródło: www.navyrecognition.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *