Rosyjskie okręty rakietowe na Morzu Czarnym

Rosyjski okręt rakietowy, / Źródło: EPA, PAP, fot: ANTON PEDKO

Obecnie na Morzu Czarnym jest sześć rosyjskich okrętów rakietowych. Taką informację podała rzeczniczka dowództwa operacyjnego Południe armii Ukrainy Natalia Humeniuk.

Okręty te mogą odpalić w sumie aż 44 pociski typu Kalibr. Natalia Humeniuk stwierdziła że okręty zajęły na morzu pozycje bojowe, ich wyposażenie i taktyka mogą świadczyć o zamiarze kontynuowania ataków rakietowych, które w ostatnich dniach się mocno nasiliły. Być może atak ten będzie połączony z atakiem lotniczym. Rosjanie do ostrzału rakietowego używają ostatnio samolotów strategicznych, które mogą przenosić różne uzbrojenie trudne do zestrzelenia przez siły Ukraińskie.

Humeniuk dodała, że 14 stycznia Rosjanie mieli na Morzu Czarnym okręty z 36 pociskami i użyli w ataku na Ukrainę prawie połowę z nich.

W ostatnich dniach Rosjanie atakują terytorium Ukrainy z różnych kierunków, tak by maksymalnie utrudnić armii ukraińskiej możliwość zestrzelenia rakiet manewrujących. Zwiększają również jednoczesny ostrzał by osiągnąć zamierzony efekt.

Źródło: wp.pl, materiały własne, PAP

Przeczytaj też:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *