General Dynamics zmodernizuje bezzałogowe pojazdy podwodne do zwalczania min

Knifefish to bezzałogowy bezzałogowy pojazd podwodny (UUV) do zwalczania min przeciwminowych (MCM), przeznaczony do użycia z Littoral Combat Ship (LCS). / Zdjęcie: General Dynamics Mission Systems
Knifefish to bezzałogowy bezzałogowy pojazd podwodny (UUV) do zwalczania min przeciwminowych (MCM), przeznaczony do użycia z Littoral Combat Ship (LCS). / Zdjęcie: General Dynamics Mission Systems

Według informacji opublikowanych przez Departament Obrony Stanów Zjednoczonych w dniu 7 maja 2021 r., General Dynamics Mission Systems Inc., Quincy, Massachusetts, otrzymał kontrakt o wartości 72 798 641 USD na modernizację pięciu systemów bezzałogowych pojazdów podwodnych do zwalczania min naziemnych do konfiguracji bloku I. i usługi wsparcia technicznego.

Surface Mine Countermeasures (SMCM) Unmanned Undersea Vehicle (UUV), zwany także Knifefish UUV, jest używany przez marynarkę wojenną Stanów Zjednoczonych do wykrywania, klasyfikowania i identyfikowania min morskich, które są zacumowane, leżą lub są zakopane na dnie morskim. Każdy system Knifefish zawiera dwa UUV, konsolę operatora, stację planowania i analizy (PMA) oraz modem Iridium z anteną do komunikacji z UUV, gdy pojazd jest na powierzchni.

UUV to samobieżny, swobodny, bezzałogowy, autonomiczny pojazd podwodny z czujnikiem umożliwiającym wykonywanie misji MCM w wyznaczonych przez użytkownika akwenach morskich.

Firma General Dynamics Mission Systems zaprojektowała taktyczny UUV przy użyciu koncepcji otwartej architektury, którą można szybko i efektywnie zmodyfikować, aby dostosować ją do szerokiego zakresu misji. Knifefish SMCM UUV jest oparty na autonomicznym głębokowodnym pojeździe podwodnym firmy General Dynamics Bluefin Robotics Bluefin®-21..

W dniu 18 marca 2021 roku General Dynamics Mission Systems ogłosił dostawę pierwszego bezzałogowego pojazdu podwodnego (SMCM UUV) do zwalczania min powierzchniowych firmy Knifefish w ramach kontraktu udzielonego przez Marynarkę Wojenną Stanów Zjednoczonych w dniu 26 sierpnia 2019 roku. pomyślna decyzja Milestone C i zezwolenie na rozpoczęcie produkcji początkowej o niskiej wydajności (LRIP), wymaga zamówienia pięciu systemów Knifefish (łącznie 10 UUV) i sprzętu pomocniczego.

Knifefish SMCM (Surface Mine CounterMeasure) to średniej klasy środek przeciwminowy UUV przeznaczony do użycia z przybrzeżnego okrętu bojowego Marynarki Wojennej i innych okrętów marynarki wojennej. Knifefish SMCM zmniejszy ryzyko dla personelu, działając na polach minowych jako czujnik zewnętrzny, podczas gdy statek macierzysty pozostaje poza granicami pola minowego.

Źródło: www.navyrecognition.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *